روش های به دست اوردن ارامش

 

1.جلوی گریه خود را نگیرید و گهگاهی گریه کنید...

 

 

2.افراد ارام معمولا به خود می گویند برای تغییر گذشته کاری نمی توان کرد و انگاه از فکر ادامه زندگی لذت می برند...

 

3.ارامش را از کودکان بیاموزید ببینید که چگونه در همان لحظه ای که هستند زندگی می کنند و لذت می برند...


 

4.افرادی که احساس می کنند کودکی نکرده اند و این موضوع انها را رنج می دهد بهتر است گاهی کودکی کنند..بدوند..نقاشی بکشند...بازی های کودکی شان را تکرار کنند یا هر کار دیگری.. این کارها انها را از یک خشم درونی که از کودکی به دوش می کشند دور میکند...

 

5.انتظاراتان را کم کنید...منتظر نباشید با هر کس که بر خورد میکنید با شما مهربان وخوب باشد. شما که نمی دانید در افکار او در زنگی او چه می گذرد..همیشه سعی کنید قبل از اینک کسی درکتان کند خودتان انها را در ک کنید این کار شما را ارام میکند..

 

6.دست کم روزی 15دقیقه را در تنهایی و سکوت بگذرانید وبه نیازهای واقعی خود و نیز چیزهایی که دارید فکر کنید.

 

7.از همانی که هستید راضی باشید..انتقاد از خود وشرایط زندگی را کنار بگذارید.

 

8.اگر نتوانید کسی را ببخشید افکار خشمگین تان شما را بیشتر از هر کسی می ازارد..همیشه بدانید شاد کردن دیگران باعث ارامش می شود.

 

9.مهم نیست که با شما مودبانه برخورد کنند یا نه برخورد مودبانه شما باعث ارامش شما می شود و اینکه نشان می دهد شما برای خوب بودن نیاز به تایید دیگران ندارید...

 

10.سرعت راه رفتن..نشستن..حرف زدن..و حرکات و رفتار شما نشانه ارامش درونی یا هیجان درونی یا اضطراب درونی شماست..پس همیشه به ان توجه داشته باشید..اگر احساس کردید ارام نیستید سعی کنید حرکات بدن خود را کنترل کرده مثلا ارام راه بروید یا ارام سخن بگویید...اگر بتوانیم خود را کنترل کنیم طولی نمی کشد که ارام خواهید شد...گاهی برای رفع اضطراب بهتر است 10دقیقه دراز بکشید عضلات خود را شل کنید و چشمان خود را ببندید..

 

11.با شوخ طبعی ارامش و شادی را به خود و دیگران هدیه دهید...

 

12.لباس راحت در خانه و در هنگام خواب نقش مهمی در ارامش فرد دارد.. حتی رنگ لباس رنگ هایی مثل زرد..ابی.. سبز..را فراموش نکنید..

 

13.هرگز خاطرات بد خود را ننوسید ..خاطرات بد به اندازه کافی فضای ذهن ما را تا مدتی پر می کند پس با نوشتن ان و مرور ان در اینده ان احساس بد فراموش شده را زنده نکنید..زندگی امروز است نه دیروز..سعی کنید لحظات زیبای زندگی تان را بنویسید از انها عکس و فیلم بگیرید سپس بیشتر وقتها انها را یاد اورید وبه انها فکر کنید ..تجربه شخصی من وهمسرم اثرات مثبت وموثر این موضوع را برایم اثبات کرد...

 

14.در نهایت...بخاطر داشته باش که برای خوشبخت ماندن باید بکوشی تا به رشد عاطفی برسی. به این معنا که از دیگران غیر ممکن را نه انتظار داشته باشی نه طلب کنی بلکه چنانچه لازم باشد توانایی این را داشته باشی که خودت به تنهایی به دنبالش بروی و به دستش بیاوری.. هر انسانی خودش خالق دنیای خویش است..

 

س.یحیی زاده

/ 0 نظر / 186 بازدید